Main Menu

Blog | Aktuality a zajímavosti

Vítáme Vás na našem blogu. Postupně budeme přidávat nové články, které se týkají variabilních aplikací, o kterých informujeme průběžně v rámci mailingů. Pokud byste chtěli získávat informace o variabilních aplikacích jako první i Vy, není nic jednoduššího než vyplnit krátký formulář dole na stránce!

 
Opravdu ty variabilní aplikace fungují? Ano, přínosy variabilních aplikací s Varistar ověřujeme již několik let a výsledky zpracováváme do případových studií. A pokud by Vás nebavilo studie číst, rádi Vám zprostředkujeme referenční návštěvu u některého z našich zákazníků.
 

 
 
Variabilní aplikace mají velký potenciál pro úsporu nákladů ipro zvýšení výnosů, resp. zisku. Důležité je však tyto aplikace opravdu provádět a jednotlivé variabilní pěstební zásahy na sebe navazovat. Jedno variabilně provedené hnojení není dostatečné ktomu, aby se přínosy variabilních aplikací mohly opravdu projevit.

 
 
Dle našich zkušeností je pro tvorbu aplikačních map nejlepší využívat mapy relativního výnosového potenciálu (RVP). Po zapojení porostu je nicméně možné začít tvořit aplikační mapy také kombinací map RVP a aktuálního stavu, který může upravovat případné ročníkové odchylky, popř. pouze na základě aktuálního stavu. 
 
Jaká úskalí může využití aktuálního stavu pro tvorbu aplikačních map přinést a jaká je dostupnost a kvalita validních satelitních snímků se dozvíte v tomto článku.

 
 
Existují dva základní způsoby, kterými se vytvářjí mapy relativního výnosového potenciálu (RVP). Jedná se o tzv. řízenou a neřízenou klasifikaci. Použití jednotlivých metod má zásadní vliv na kvalitu map a současně i na přínos variabilních aplikací jako takových. 

Přihlašte se k odběru a získávejte informace z oblasti moderní rostlinné výroby