Main Menu

Blog | Aktuality a zajímavosti

Vítáme Vás na našem blogu. Postupně budeme přidávat nové články, které se týkají variabilních aplikací, o kterých informujeme průběžně v rámci mailingů. Pokud byste chtěli získávat informace o variabilních aplikacích jako první i Vy, není nic jednoduššího než vyplnit krátký formulář dole na stránce!

 
 
Variabilní aplikace mají velký potenciál pro úsporu nákladů ipro zvýšení výnosů, resp. zisku. Důležité je však tyto aplikace opravdu provádět a jednotlivé variabilní pěstební zásahy na sebe navazovat. Jedno variabilně provedené hnojení není dostatečné ktomu, aby se přínosy variabilních aplikací mohly opravdu projevit.
 

Využívejte variabilní aplikace na maximum

Naše technologie využívá jako základní podklad pro tvorbu aplikačních map kvalitní mapy relativního výnosového potenciálu (RVP), vytvořené svyužitím satelitních snímků srozlišením 3x3m. 

Na základě map RVP je možné aplikovat všechny vstupy, tj. hnojiva, osiva ipřípravky na ochranu rostlin. Naši zákazníci tedy již v průběhu letošního jara provedli:

  • variabilní regenerační hnojení
  • variabilní setí jařin a kukuřice včetně variabilního hnojení pod patu
  • produkční hnojení
  • variabilní (cílenou/selektivní) aplikaci morforegulátorů
  • kvalitativní přihnojení porostů právě probíhá

Aplikační mapy lze připravit ina základě aktuálních satelitních snímků, popř. unikátní kombinací map RVP aaktuálních snímků. Využíváme komerční satelitykonstelace PlanetScope, které pořizují snímky každý den (samozřejmě v závislosti na oblačnosti). Tyto satelitní snímky mají více než 10x vyšší rozlišení oproti běžně využívaným snímkům ze Sentinel-2.

 

Varistar = jednoduchost

Složitá řešení nikdo nepoužívá. Hlavními přednostmi systému Varistar jsou proto funkčnost a jednoduchost. Při vývoji jsme brali vúvahu nároky našich zákazníků a chtěli jsme vytvořit systém, který bude jednoduchý na ovládání pro obsluhu zemědělské techniky ipro agronoma.

Aplikační mapu vytvoříte během chvilky, přenos do techniky probíhá online, pro každý terminál máme zpracovaný detailní návod. Apokud byste měli jakékoliv dotazy, naše zákaznická podpora vám je ráda zodpoví.

 

Šetříme čas a práci agronomům

Portál Varistar již není pouze místo pro vytváření aplikačních map. Agronomové zde najdou informace opočasí, informace ze serverů AgroRisk a Intersucho, záznamové mapy provedených aplikací, ale ianalýzy provedených aplikací a souhrny. 

Velmi oblíbený je také nástroj na řízení bilance dusíku. Agronomům tak systém Varistar šetří čas při zadávání práce obsluze a také při rozhodování, jakou dávku přípravku aplikovat. Mnoho funkcionalit avylepšení jsme konzultovali snašimi zákazníky, aby co nejvíce odpovídaly požadavkům praxe.

 


Jak konkrétně pomáhají variabilní aplikace zvyšovat ziskovost našim zákazníkům vpraxi, si můžete přečíst v případových studiích založených na pokusech u našich zákazníků. Rádi Vás také propojíme na některého z našich zákazníků a zajistíme referenční návštěvu.

 

Máte další otázky týkající se našich služeb? Neváhejte nás kontaktovat.

Přihlašte se k odběru a získávejte informace z oblasti moderní rostlinné výroby