Main Menu

Blog | Aktuality a zajímavosti

Vítáme Vás na našem blogu. Postupně budeme přidávat nové články, které se týkají variabilních aplikací, o kterých informujeme průběžně v rámci mailingů. Pokud byste chtěli získávat informace o variabilních aplikacích jako první i Vy, není nic jednoduššího než vyplnit krátký formulář dole na stránce!

 

Spojení agronomických zkušeností, precizně zpracovaných dat a moderních strojů posouvá zemědělství dopředu. A nemusí se jednat o velký zemědělských podnik, moderní technologie své opodstatnění najdou i v menších podnicích. Na semináři "Technologie, které skutečně šetří peníze a fungují" jsme navštívili Statek Kumberk, který hospodaří na cca 800 ha orné půdy.

 
 

Ve čtvrtek 11. 4. 2024 jsme ve spolupráci se společnostmi NEWIA s.r.o. a Dagros s.r.o. uspořádali seminář na téma „Technologie, které skutečně šetří peníze a fungují“ v krásném prostředí Statku Kumberk. Program byl zaměřený na reálné využití technologií precizního zemědělství v praxi.

Pan Richard Vykoukal, majitel Statku Kumberk, představil technologie, které se využívají na jeho podniku. Sdílel s námi, jaká byla jeho motivace k jejich zavedení a jak probíhal výběr. Mluvili jsme také o finančních úsporách a přínosech těchto technologií, ať už se jedná o variabilní aplikace, nebo třeba přechod na širší kolejové řádky díky novému postřikovači.

1 

Semináře se jako řečníci účastnili také zástupci společností AGRA Řisuty s.r.o. a AGROSPOL, Malý Bor, a.s., které patří mezi inovativní podniky a přístupy variabilních aplikací s Varistar využívají již mnoho let. Během dopoledne jsme během panelové diskuze vyvrátili nejčastější mýty a předsudky o precizním zemědělství, zjistili jsme, co obnáší zavádění nových systémů do praxe a na jaká úskalí si dát pozor při výběru dodavatele.

4

V druhé části programu se návštěvníci dozvěděli, jakými technologiemi jsou vybavené špičkové postřikovače značky Agrifac a měli jsme možnost vidět postřikovače v akci přímo na poli. 

8

Právě spojení precizně zpracovaných dat pro aplikační mapy, moderních zemědělských strojů, které dokáží např. aplikovat každou tryskou jinou dávku, a mnoha let agronomické zkušenosti posouvá zemědělství dopředu.

Věříme, že si návštěvníci odnesli mnoho poznatků, které dále využijí i ve svých podnicích.

 

Chcete Varistar i na vaší farmě? Neváhejte nás kontaktovat, rádi přijedeme a připravíme nabídku na míru přímo pro váš podnik. Zajišťujeme také referenční návštěvy u našich zákazníků, aby Vám mohli Vaše dotazy zodpovědět lidé, kteří naši službu reálně používají v běžném provozu.

Přihlašte se k odběru a získávejte informace z oblasti moderní rostlinné výroby